InformacePůjčky

Půjčka s ručitelem

Půjčka s ručitelem
4.9/5 - (8 hlasů)

Se stále více lidí uchyluje k půjčkám, ať už z důvodu financování nových projektů, splácení dluhů nebo řešení neočekávaných výdajů. Jedním z možných způsobů, jak získat půjčku, je za pomoci ručitele.

Co je to půjčka s ručitelem?

Půjčka s ručitelem je typ půjčky, kterou si můžete vyžádat, pokud nemáte dostatečnou bonitu nebo záznam v registru dlužníků. V takovém případě přichází na řadu tzv. ručitel, což je osoba, která se zavazuje, že převezme odpovědnost za splácení půjčky, pokud to hlavnímu žadateli nevyjde. Ručitel musí být důvěryhodnou osobou s dostatečným příjmem a bez dluhů.

Jak to funguje?

 1. Žadatel požádá o půjčku: Nejprve žadatel podá žádost o půjčku. Věřitel posoudí jeho bonitu a případně ho odmítne nebo schválí s podmínkou ručitele.
 2. Výběr ručitele: Pokud žadatel nesplňuje standardní kritéria pro půjčku, může věřitel požádat o ručitele. Ručitel musí souhlasit s tím, že převezme závazek za splácení půjčky, pokud žadatel nesplní své závazky.
 3. Schválení půjčky: Poté, co je ručitel vybrán a souhlasí s podmínkami, může být půjčka schválena a žadatel obdrží požadovanou částku.
 4. Splácení: Splácení půjčky je zodpovědností žadatele, ale pokud není schopen splácet, přichází na řadu ručitel, který je povinen splácet místo něj.

Výhody půjčky s ručitelem

 • Vyšší šance na schválení: Pokud nemáte dobrý finanční záznam, přítomnost ručitele může zvýšit šance na schválení půjčky.
 • Nižší úrokové sazby: V případě, že má ručitel vysokou bonitu a spolehlivou platební historii, může být půjčka nabídnuta s nižšími úrokovými sazbami.
 • Možnost získat vyšší částku: Díky ručiteli můžete získat vyšší částku půjčky, než byste jinak dostali sami.

Nevýhody půjčky s ručitelem

 • Riziko pro ručitele: Ručitel nese značné riziko, protože se stává odpovědným za splácení půjčky, pokud to neudělá hlavní žadatel.
 • Omezení pro ručitele: Pokud ručitel sám potřebuje v budoucnu půjčku, může být kvůli své roli ručitele omezen při žádosti o další úvěr.

Jak vybrat správného ručitele?

 1. Důvěra a spolehlivost: Ručitel by měl být důvěryhodnou osobou, které věříte a která splní své závazky.
 2. Platební schopnost: Ručitel by měl mít dostatečný příjem a žádné závažné dluhy, aby byl schopen splácet půjčku, pokud je to potřeba.
 3. Porozumění podmínkám: Ručitel by měl důkladně prozkoumat podmínky půjčky a být si vědom rizik, která s sebou ručitelství nese.

Jak stahovat ziskové půjčka s ručitelem?

Stahování ziskových půjček s ručitelem může být pro mnohé lidi atraktivním způsobem, jak zvýšit svůj finanční příjem. Pokud máte dostatečnou bonitu a finanční stabilitu, můžete se stát ručitelem pro někoho jiného a tím získat příležitost k vydělávání peněz. Následující kroky vám ukážou, jak tuto činnost provádět efektivně a ziskově:

1. Prozkoumejte možnosti: Než se stanete ručitelem, důkladně prozkoumejte možnosti a potenciální rizika. Zjistěte, jaké typy půjček s ručitelem jsou k dispozici a jaké jsou podmínky spolupráce s různými věřiteli.

2. Získání informací od věřitelů: Kontaktujte různé věřitele a získejte od nich informace o tom, jaké jsou požadavky na ručitele a jaká jsou pravidla a podmínky spojené s ručením za půjčku.

3. Zvažte rizika: Mějte na paměti, že stahování ziskových půjček s ručitelem nese určitá rizika. Pokud žadatel nesplácí půjčku, můžete se ocitnout v obtížné finanční situaci a ručiteli za něj musíte splácet vy.

4. Vyberte si spolehlivého žadatele: Abyste minimalizovali riziko, vybírejte pečlivě, komu budete ručitelem. Měl by to být člověk, kterému věříte a který má stabilní finanční situaci.

5. Sjednejte smlouvu: Pokud se rozhodnete stát se ručitelem, nezapomeňte uzavřít písemnou smlouvu s žadatelem i věřitelem. Smlouva by měla jasně stanovit vaše povinnosti a práva jako ručitele.

6. Buďte odpovědní a pečliví: Stahování ziskových půjček s ručitelem je závazek, který vyžaduje odpovědnost a pečlivost. Ujistěte se, že jste se řádně seznámili s podmínkami půjčky a že jste připraveni plnit své závazky.

7. Uvažujte o investicích: Pokud budete mít zisk z ručení za půjčku, můžete zvážit možnosti, kam investovat tyto peníze a zvýšit tak svůj zisk.

Stahování ziskových půjček s ručitelem může být zajímavým způsobem, jak si přivydělat peníze, ale nezapomeňte, že jde o vážný finanční závazek. Důkladně zvažte všechny aspekty této činnosti a postupujte obezřetně, abyste minimalizovali rizika a dosáhli úspěchu.

Na co si dát pozor?

Při sjednávání úvěru si dejte pozor na následující věci:

 1. Výše úrokové sazby: Důkladně si zkontrolujte, jaká je výše úroku u půjčky. Vyšší úroková sazba může zvýšit celkové náklady na půjčku.
 2. Smluvní podmínky: Přečtěte si smlouvu pečlivě a ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám a poplatkům spojeným s úvěrem.
 3. Splatnost a splátky: Zjistěte si, kdy budou splatné termíny a zda jsou splátky reálné pro váš finanční rozpočet.
 4. Skryté poplatky: Ověřte si, zda nejsou ve smlouvě skryté poplatky, které by mohly zvýšit celkové náklady na půjčku.
 5. Bonita věřitele: Zjistěte si, jaká je bonita a pověst věřitele. Vyberte si důvěryhodnou společnost s dobrou reputací.
 6. Doba zpracování žádosti: Ptěte se na dobu zpracování žádosti o úvěr. Pokud potřebujete peníze rychle, vyberte si společnost s rychlým schválením.
 7. Předčasné splacení: Ujistěte se, že máte možnost předčasně splatit úvěr bez dalších sankcí.
 8. Penále za prodlení: Zjistěte si, jaká jsou penále za případné prodlení se splátkami. Snažte se vyhnout situacím, kdy byste museli platit vysoké pokuty.
 9. Nežádejte více, než potřebujete: Dbejte na to, abyste si půjčili jen tolik, kolik skutečně potřebujete, abyste se vyhnuli nadměrnému zadlužení.
 10. Pečlivě zvažte účel půjčky: Přemýšlejte o tom, zda je půjčka skutečně nezbytná pro vaše aktuální potřeby, a zda neexistují jiné způsoby, jak financovat váš projekt.

Pamětře na tyto aspekty vám pomůže zajistit, že uzavřená půjčka bude pro vás vhodná a nebudete čelit nečekaným problémům s jejím splácením.

Půjčka s ručitelem je užitečným nástrojem pro ty, kteří nemají dostatečnou bonitu nebo historii platební schopnosti. Díky ručiteli mají vyšší šanci na schválení půjčky a mohou získat lepší podmínky úvěru. Je však důležité pečlivě vybrat ručitele a být si vědom všech rizik spojených s tímto druhem půjčky.


Nejčastější otázky

 • Co se stane, když žadatel i ručitel nesplácí půjčku? Pokud ani žadatel ani ručitel nesplácí půjčku, věřitel může podniknout právní kroky a požadovat splacení dluhu od obou osob.
 • Jaké jsou náklady spojené s půjčkou s ručitelem? Náklady se liší podle věřitele a konkrétních podmínek půjčky, ale mohou zahrnovat poplatky za zpracování žádosti a vyšší úrokové sazby.
 • Může být ručitelem kdokoli? Ručitelem může být prakticky kdokoli, ale věřitel bude vyžadovat, aby měl ručitel dostatečnou bonitu a finanční stabilitu.
 • Co se stane, když ručitel zemře? Pokud ručitel zemře, odpovědnost za splácení půjčky obvykle přechází na jeho dědice nebo pozůstalé.
 • Může mít ručitel více půjček najednou? Ano, ručitel může být zároveň ručitelem více půjček, ale musí být opatrný, aby se neocitl v obtížné finanční situaci.

K. C. ★★★★★ (5 hvězdiček)

Jednoduchá online žádost a peníze na účtu do 15 minut. Kratkodoba-pujcka-24.cz je můj favorit mezi krátkodobými půjčkami!

N. L. ★★★★★ (5 hvězdiček)

Pohodlné řešení pro krátkodobou finanční nouzi. Kratkodoba-pujcka-24.cz splnil moje očekávání a peníze jsem měl na ruce rychle.

N. K. ★★★★★ (5 hvězdiček)

Doslova super rychlé peníze! Skvělá služba, vřele doporučuji pro krátkodobé půjčky.

Related posts

Půjčka bez výpisu z účtu

Nina D

Půjčka 2 miliony

Nina D

Jak funguje konsolidace půjček?

Nina D